2019 yılında ev internetinde adil kullanım kotası kaldırılırken, mobil internet paketini paylaşmak ise ücretli hale geliyor.

Turkcell, 15 Ocak 2019’dan itibaren mobil internetini ‘kişisel erişim noktası’ üzerinden paylaşan kullanıcılardan 9 TL ücret alacak. Bunun karşılığında ise ek 2 GB internet paketi verecek. Bu paket sadece paylaşım interneti olarak kullanılabilecek.

Turkcell belli bir dataya kadar Hotspot yani mobil internet paketini paylaşmadan ücret almayacak. Bu rakam kesin olmamakla beraber 2 GB civarında olacak. Bu rakam geçildiğinde ise ücretlendirme yapılacak.

Turkcell’in kullanıcılarına gönderdiği mesaj şöyle: “15.01.2019’dan itibaren mobil internet paylaşımlarınız aylık 9 TL le ücretlendirilecek. Hem faturalı hem de faturasız bireysel ve kurumsal tüm müşterilerden paylaşımla beraber 9 TL ücret alınıp, karşılığında paylaşımda kullanabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacaktır.”

Turkcell’in başlattığı uygulamanın Vodafone ve Türk Telekom tarafından da hayata geçirileceği belirtiliyor.

HOTSPOT NEDİR?

Mobil interneti olan bir telefondaki bu internetin başka cihazların (Tablet, bir diğer telefon, bilgisayar ve benzeri) kullanımı için paylaştırılmasına hotspot adı veriliyor. Uzun yıllardır birçok cihazın standart özelliği olan hotspot işlemi bugüne kadar ücretsiz olarak yapılıyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz